Ubekendt maler, ca. 1700
Den korsfæstede Jesus Kristus. Usigneret. Olie på lærred. 81×61.
Lærred er løst. Behov for rensning. Lærred bør strammes op. Krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer. Mindre huller i lærred.