2048/​154

Fanny Wilmot Currey (f. 1848, d. 1917)

En kurvefletter foran et stenhus. Sign. F. W Currey 1879. Vandfarve og gouache på papir monteret bag passepartout. Lysmål 31×22.

Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK