2048/154
Fanny Wilmot Currey (f. 1848, d. 1917)
En kurvefletter foran et stenhus. Sign. F. W Currey 1879. Vandfarve og gouache på papir monteret bag passepartout. Lysmål 31×22.
Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag