2142/​146

Fransk Napoleon III armstol af nøddetræ, sæde, ryg og armlæn betrukket med gulligt, blomstret møbelstof, udskåret med blomster og bladværk, cabriole ben. 19. årh.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Slidt betræk.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK