2142/146
Fransk Napoleon III armstol af nøddetræ, sæde, ryg og armlæn betrukket med gulligt, blomstret møbelstof, udskåret med blomster og bladværk, cabriole ben. 19. årh.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Slidt betræk.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag