2436/536
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Det røde hav”. Sign. Carl-henning, 1–4-2001. Akvarel på papir. Bladstørrelse 50×33.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Vurdering