2044/815
Et par spisestole med stel af bøg, sæde og ryg af lamineret teak. Model 308. Udført hos Randers Stolefabrik. (2)
Litteratur: Randers Stolefabrik, katalog 1954
Fremstår med alders- og brugsslitage. Finérskader. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag