2433/​253

“Dobbelriflet” bestik af sølv. Udført hos Cohr, 20. årh. Vægt uden dele af stål ca. 1145 g. (41)

Bestående af: 9 middagsknive, 7 middagsgafler, 6 middagsskeer, 3 dessertskeer, 2 barneknive, 1 barnegaffel, 1 barneske, 7 kagegafler, 1 smørkniv, 1 osteskærer, 1 oplukker, 1 grapefrugtkniv, 1 østersgaffel.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Barnekniv bulet.

I Aarhus
Vur­dering

5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

818051 3.000 DKK