2124/​318

Arbejdsbord af lakeret birketræ, sarg med to skuffer. 20. årh. H. 76. L. 147. B. 96.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Løs i samlingerne. Revner i træet.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag