2004/847
Dansk design
Cylindrisk papirkurv af patineret kernelæder. 1960'erne. H. 30. Diam. 23.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag