Jan Krízek (f. Dobromerice 1919, d. Tulle, Frankrig 1985)
Uden titel. Sign. monogram 58. Akvarel på papir. Bladstørrelse 8×10.
Papiret er gulnet, derudover original stand. Undersøgt i ramme.