2441/​835

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

En 1/1 bogreol og en 1/2 bogreol af massiv oregonpine. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H. 76. B. 38/76. D. 27,5. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak/afslag. 1/1 bogkasse med messingforede samlingshuller. Hul i ene bagbeklædning.

I Lyngby
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?