2044/216
Dansk guldaldermaler, 19. årh.s første halvdel
Frederiksborg Slot set fra syd. Usigneret. Blyant på papir. Bladstørrelse 157×235 mm. Uindrammet.
Papiret er gulnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud