2103/​137

Military chest af mahogni, beslag og greb af messing. 19. årh. H. 95, B. 91,5. D. 44,5.

Proveniens: Hidrørende fra en dansk herregård.

Ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke. Ene side med lille revne i træet. Ben mangler.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag

7.500 kr.

15 bud

7.500 kr.
7.000 kr.
(Autobud) 6.500 kr.
6.000 kr.
5.500 kr.
(Autobud) 5.000 kr.
4.800 kr.
4.400 kr.
(Autobud) 4.200 kr.
4.000 kr.
(Autobud) 3.800 kr.
3.600 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
3.000 kr.