2103/137
Military chest af mahogni, beslag og greb af messing. 19. årh. H. 95, B. 91,5. D. 44,5.
Proveniens: Hidrørende fra en dansk herregård.
Ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke. Ene side med lille revne i træet. Ben mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud