Foto endnu ikke klar
893/729
Ib Geertsen (f. København 1919, d. sst. 2009)
Uden titel, 1952. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 62×86.
Udstillet: “Trefoldigheden”, København, 1952.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020
Vurdering
Hammerslag