To kalotskeer samt puncheske af delvis forgyldt sølv med drejede skafter af ben. 19. årh. Vægt ca. 300 gr. L. 35,5–38. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Puncheske punslet med ejerinitialer.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
11 bud