12119/90
J. F. Clemens (, sculp.)
Frederik VI. 1809. Efter Heinrich Plötz. Tryksign. Crayonstik på papir. Lysmål 28×21. Rammemål 34,5×27,5.
Undersøgt i ramme. Foxingpletter. Gulnet. Ramme med patina.
Kunst, antikviteter & design, 13. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
25 bud