2050/158
Østrigsk “Yad” torah peger af sølv, uidentificerbare stempler. 19. årh. Vægt 83 g. L. 30 cm.
Buler, indtryk, skævheder. Mindre buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud