Peter Blake (f. Dartford 1932)
“Babe Rainbow”, 1968. Sign. i tryk Peter Blake 1967. Screenprint i farver på tin. Edition 10.000 eksemplarer. 67×44. Uindrammet.
Huller i hvert hjørne til ophæng, samt 'knæk' i pladen i nedre venstre hjørne, samt nogle mindre ridser i overfladen.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021