2005/115
Gerarda Hermina Marius-Eraud (f. 1854, d. 1919)
En brænding ved nattetide. Sign. marius Eraud. Olie på malepap. 11×29,5.
Mindre retoucheringer. Få minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag