2110/​95

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

Bordlampe af patineret diskometal med kanneleret stamme, ottekantet fodstykke. Stemplet monogram, dessin 2288. H. inklusiv skærmholder 69.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK