Else Fischer-Hansen (f. København 1905, d. sst. 1996)
“Familien”. Sign. på bagsiden E.F-H. 47. Olie på lærred. 92×70
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren af den nuværende ejers familie.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020