1325/​1519

IWC lommeur af 14 kt. guld, hvid skive med arabertal og små sekunder, værk signeret JWC samt serienr. 202578, støvkapsel af guld. For- og bagkapsel signeret IWC, bag- og støvkapsel nummereret 223778. 1895–1903. Vægt ialt 119 gr. Kassediam. 52 mm. Samt urkæde af 14 kt. guld med vedhæng af 14 kt. guld med hvid sten. Vægt ekskl. vedhæng 13 gr. (2)

Uret går men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 20. juni 2013

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

17 bud

8.500 DKK
(Autobud) 8.000 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
(Autobud) 4.800 DKK
4.600 DKK
(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK