2415/​748

Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)

Et par sideborde af palisander. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. 1960'erne. H. 44,5. L. 49. B. 32. (2)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 9. april 2024

Kategori
Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt