2415/748
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Et par sideborde af palisander. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. 1960'erne. H. 44,5. L. 49. B. 32. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt