2008/276
Sign. Moud tæppe, klassisk design med gentagelsesmønster all-over på blå bund. Persien. 20. årh. 247×241.
Let slidt. Slidte kanter. Slidte frynser. Falmet. Plettet.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag