2008/​276

Sign. Moud tæppe, klassisk design med gentagelsesmønster all-over på blå bund. Persien. 20. årh. 247×241.

Let slidt. Slidte kanter. Slidte frynser. Falmet. Plettet.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
1.500 DKK