1443/1169
Roamer
Herrearmbåndsur med kasse af 14 kt. guld. Model Incabloc. Champagnefarvet skive med guld visere og timemarkører. Mekanisk værk med manuelt optræk. Elastisk lænke af forgyldt stål. Kasse B. ca. 25 mm. Original æske medfølger.
Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 22. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag