1908/15
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
Parti fra Helgenæs. Sign. J la Cour. Olie på lærred. 36×63.
På bagsiden et stempel fra kunstnerens dødsbo.
Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 18. februar 2019
Vurdering
Hammerslag