2003/173
Reinhold Hansche (f. 1867, d. 1945)
Tre fiskere hænger nettet til tørre på bådebroen. Sign. R. Hansche. Olie på lærred. 67×103. Uindrammet.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud