2450/​818

Sæt på otte armstole med stel af mahogni. Sæde samt ryg betrukket med gråt skind. Model BM 73. Formgivet 1960. Udført hos Fredericia Stolefabrik. (8)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En stol med hul i sædet. Delvist falmede.

I Aarhus
Vur­dering

8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?