2450/819
Lysberg Hansen & Therp
Sminkebord af mahogni med messingsko. Front med to skuffer med messinggreb. Opklappelig plade på top med spejl indvendig, hvorunder rum og kasse af plastik. Udført hos Lysberg Hansen & Therp. H. 72. L. 126. B. 60.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Plastikkasse med revne.
Vurdering