Blomster i vindueskarmen på Knudsminde. Sign. Olga. Vandfarve på papir. Lysmål 20×30.
Knudsminde i Ballerup var Storfyrstindens residens i Danmark 1930–1948.
Proveniens: I samme danske families privateje siden 1930'erne.
Enkelte fugtpletter. Enkelte fugtpletter.
Russisk tema, 7. december 2020
18 bud