Richard Thorpe Mclean (f. Washington 1934)
Ralph Goings (f. Corning, USA 1928, d. Sacramento, USA 2016)
To kompositioner. Sign. Hhv. R. T. Mclean HC.XX og Ralph Goings 232/300. Offset litografi og serigrafi i farver. Lysmål 53×70 og bladstørrelse 56×67. (2)
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
35 bud