2427/84
Japansk firefløjet foldeskærm, dekoreret med blomstrende grene ved en flodbred på gylden grund. Malt på papir, kantet med stofbort. 20. årh.s begyndelse. H. 170,5. L. 255.
Rift i den ene side. Ridser, mærker og pletter. Trykmærke på den ene sektion. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Folder. Ridser, mærker og pletter samt trykmærke på den ene sektion.
Rifter. Ridser, mærker, pletter samt trykmærke på den ene sektion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
1018610 |