2426/​24

Kinesisk tripod censer af forgyldt bronze, støbt i let relief med blomster og pinje i kartoucher, to høje hanke. Vægt ca. 450 g. 18. årh. H. inkl. hanke 12.

Det ene ben let bøjet. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

904555 2.100 DKK
313670 2.000 DKK