1433/1526
Et par lamper i rødt glas med hvid opaline overfang, bemalt med blomster i farver, på base af forgyldt bronze. Omkr. 1900. Skærme medfølger. H. 65 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 14. august 2014
Vurdering
Hammerslag
14 bud