2109/1263
Kvartsarmring af 14 kt. guld prydet med talrige udskårne og dråbeformede facetslebne kvarts, talrige brillantslebne diamanter, to facetslebne rubinperler og to ferskvandskulturperler. Perlediam. ca. 6 mm. B. ca. 4 cm. Armring ca. 4,3×6 cm.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 3. marts 2021
Vurdering
Hammerslag