2008/568
Poul Winther (f. Skagen 1939, d. sst. 2018)
“Komposition, studie af sort og brunt”, 1965–66. Sign. på bagsiden samt titel og årstal. Olie på lærred. 91×116.
Større og mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag