1709/​591

Skandinavisk møbeldesign

Et par lave lænestole med stel af eg, sæde udspændt med lyst kanvas og ryg udspændt med kernelæder, løse hynder i sæde og ryg betrukket med blåt møbelstof. 1970'erne. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK