2433/114
Fem Canton billeder med kejserpar og hoffolk. Gouache på rispapir. Indframmet enkeltvist i ramme af træ. 19. årh. Lysmål 24,5×17. (5)
Større del af papiret mangler i højre side af kejser-billede, flænge nederst. Øvrige billeder med mindre huller/rifter og blegede pletter. Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt i ramme.
Vurdering