Ubekendt maler, 18. årh.
Havesceneri med falkoner og adelsdame. Dørstykke. Usigneret. Olie på lærred. 102×107.
Proveniens: Maleriauktionen paa Gavnø Slot 1930 nr. 115. Bagsiden af lærredet med inventarnummer 1672.
Et hul med reparation. Talrige krakeleringer. Afskalninger. Retoucheringer. Trænger til rensning.
Selected, 19. december 2022
19 bud