2312/85
C. F. Aagaard (f. Odense 1833, d. København 1895)
Marklandskab med høje træer i solskin. Sign. C. F. Aagaard. Olie på lærred. 54×82,5.
Enkelte minimale krakeleringer. Mindre afskalninger. Behov for rensning. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag