2444/103
Dansk billedhugger, 20. årh.s midte
En trane. Haveskulptur af patineret bronze. Sign. Hg. P. Danmark 1951. H. 64 cm.
Kan også anvendes i et springvand.
Mindre ridser og mærker. Patineret.
Vurdering
Hammerslag