2103/166
F. C. Lund (f. København 1826, d. sst. 1901)
En trillebør med en bunke hvidt linned i solen. Sign. F. C. Lund. Olie på lærred. 24×33,5.
Enkelte nålehuller ved kant. Enkelte ridser med farvebortfald. Lærred bør strammes let op.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
45 bud