2250/7560
Stephen Gilbert (f. Fife, Skotland 1910, d. Frome, England 2007)
Uden titel. Sign. Stephen Gilbert 1985. Akvarel og tusch på papir. Bladstørrelse 38×45. Uindrammet.
Original stand. Fra en skitsebog; heraf perforering i højre side.
CoBrA, 13. december 2022
Vurdering
Hammerslag