1710/1599
Russisk ikon forestillende “Guds Altseende Øje”. Tempera på træ. 19. årh. 39×30,5.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.
Varia, 9. marts 2017
Vurdering
Hammerslag