1950/944
Helmut Newton (f. Berlin 1920, d. Hollywood 2004)
“Jassara-Rue Aubriot, Paris 1977”. Billede nr. 12 fra serien/bogen “Helmut Newton Special Collection 24 Photo Lithos”. Sign. Helmut Newton. Offsetlitografi. Bladstørrelse 40,5×27,5. Uindrammet.
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Vurdering
Hammerslag
11 bud