2045/287
Buddhahoved af patineret og delvis forgyldt bronze, monteret på firsidet sokkel af træ. Thailand. 20. årh. H. 39/54.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker på sokkel.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag