2103/140
Hugo V. Pedersen (f. København 1870, d. Holte 1959)
Museumsinteriør med egyptiske genstande. Sign. P. Olie på lærred. 60,5×42,5.
Talrige krakeleringer. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud