2049/56
Fransk lysekrone af delvist forgyldt bronze, tre svungne lysarme, støbt med sløjfer og bladværk. Ca. 1900. H. 78. Diam. 42.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. En fatnings skjuler med defekt.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag