2008/29
Hollandsk vitrineskab af valnøddetræ, med dobbelt portalformet front hvori to sprossede døre samt skuffe. Barokform, 19. årh. H. 215. B. 140. D. 28.
Proveniens: Tidligere direktør for Østasiatisk Kompagni Henrik V. Jacobsens samling.
Almindelige brugs- og alderstegn. Mærke efter tape ses i den ene side. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag