“Boy” taske af quiltet denim med blå læderbesætninger, ruthenium beslag, dobbelt kædehank, en udvendig baglomme, et rum med en indvendig lomme og sort stof for. H. 16 x B. 25 x D. 9 cm. 2000–2002.
Authenticitetskort fra The Vintage Bar, Carte d'authenticité og uoriginal dustbag medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle gullige pletter på denim og denim fremstår falmet udvendigt. Slitage på hjørner. Fremstår lettere “misformet” på sider og med et tryk bagpå. Hardware er i god stand. Slitage på læder på strop, herunder nogle ridser og læderdele er slidt langs kanterne. God stand indvendigt. Alle mål er cirkamål.
Tasker og smykker, 18. september 2024